O nás

ALPHASPORT

  • je najstarším outdoorovým obchodom na celom Slovensku. Síce nie vždy pod menom ALPHASPORT ale už viac ako 24 rokov ponúkajú kvalitný tovar, poskytujú odborne poradenstvo a priateľsky kolektív predavačov.
  • V 1989 sa s v Žiline objavil ALPINISTA. Bol to malý obchodík sídliaci v dnes už neexistujúcich priestoroch (teraz tam stoji nová budova Poštovej banky). Bolo tam na tu dobu na vyber množstvo materiálu. Nového, ale aj používaného. Potom predajňa zmenila priestory (na tie, kde je aj teraz) a niekoľko krát aj majiteľov. Ako sa menili majitelia, menil a rozširoval sa aj sortiment predajne. Okrem vždy zastúpeného lezeckého materiálu boli doplnkovým tovarom aj bicykle alebo zipsy. Vtedy niekedy dostala predajňa aj novy názov ALPHASPORT.

alpinista

  • V priebehu roku 1997 sa predajne ujala skupinka nadšencov sústredená okolo Pištu Kuchára a Fera Prcína. Neboli tam nováčikmi. Už predtým v predajni pracovali, a vedeli, čo chcú. A začalo sa s rozširovaním sortimentu, ale aj predajne. Zameranie obchodu sa sústredilo jednoznačne na horolezectvo a turistiku a postupom času aj na telemark a skialpinizmus. S veľkým úsilím, ba až sizyfovskou pracou majiteľov a zamestnancov sa podarilo v predajni ustáliť široký, ale hlavne kvalitný sortiment od špičkových výrobcov.

alphasport1

  • Aktivity predajne ale nie sú len o obchode. Predajňa sa stala pre mnohých spoľahlivým partnerom. Vznikla požičovňa vybraných tovarov. Samozrejmosťou sú kvalitne poradenské služby a nezanedbateľná je aj podpora (organizačná, materiálna či finančná) jednotlivcov, združení či konkrétnych podujatí súvisiacich s aktivitami v prírode. Predajňa a ľudia v nej stále rastu.

logo-alpha2

  • V roku 2006 sa začal ALPHASPORT rozširovať otvorili sa nov0 predajne v BRATISLAVE a v NITRE. V tomto roku prešla predajňa v Žiline rozsiahlou rekonštrukciou, čoho výsledkom bolo zväčšenie priestorov a tým pádom aj miesto pre prezentovanie ešte väčšieho množstva kvalitného tovaru.
  • V roku 2010 postupne pribudli ďalšie dve prevádzky ALPHASPORTu tento krát na severe Slovenska. V septembri sme otvárali POVAŽSKÚ BYSTRICU a v decembri MARTIN.
  • O rok neskôr (december 2011) sa nám podarilo otvoriť v poradí siesty a zatiaľ posledný kamenný obchod pod záštitou ALPHASPORTU a to v metropole východného Slovenska – v PREŠOVE.

LOGO noew o nas 4

  • V roku 2013 prešla budova v Žiline opäť veľkou rekonštrukciou výsledkom bolo otvorenie nových, ešte lepších priestorov obuvi na prízemí budovy. V tom istom čase dochádza aj k utvoreniu zaujímavej spolupráce medzi predajňou ALPHASPORTHUDY SPORT, ktorý sa presťahoval do zrekonštruovaných priestorov prízemia budovy Žilinskej pobočky ALPHASPORTU.
  • Koncom leta roku 2013 však prichádza aj zla sprava, a to dočasné zatvorenie obchodu v Nitre. Dúfame však, že v najbližšej dobe, prevádzku opäť otvoríme, a poučený z chyb vytvoríme pre našich zákazníkov ešte lepšie predajné miesto ako tomu bolo doteraz.

Comments are closed.